ÚDRŽBA POVRCHŮ UPRAVENÝCH MATERIÁLEM PX KRISTAL

U povrchů upravených materiálem PX KRISTAL si musíme uvědomit dvě základní pravidla. Schody a podlahy upravené tímto materiálem nejsou určeny pro znečistěné boty z ulice a aby povrch dlouho sloužil je zapotřebí jeho pravidelná údržba. U péče rozlišujeme mezi pravidelným a renovačním udržováním.

 

1.

Pravidelná péče

Pro denní čistění je dostačující povrch důkladně vysát a vytřít vlhkým hadrem namočeným ve vodě s neutrálním čistícím prostředkem. Pro důkladné vyčistění a prodloužení životnosti použijte však pravidelně  směs vody a čistícího prostředku KRISTAL ČISTIČ v poměru 50ml prostředku na 8 ltr vody. Tato směs slouží pro jemné a šetrné čistění a zpomaluje opotřebování nátěru.

 

2.

Renovace

Podle rychlosti opotřebování a k prevenci proti opotřebení použijte 1-2 x ročně KRISTAL BALZÁM.

Čistý a suchý povrch lehce přebrušte brusnou vlnou. Poté na přiložený hadřík naneste udržovací přípravek KRISTAL BALZÁM a jemným přetřením plochy vytvoříte nový tenký ochranný film. Tyto kroky proveďte včas, ještě před tím, než budou viditelné stopy po pochůzných, často používaných místech.

 

Upozornění:
Dbejte na dostatečné odvětrání prostoru. Hadříky napuštěné udržovacím olejem mohou hrozit samovznícením. Po ukončení činnosti je vhodné je uzavřít do plechové nádoby, popř. namočit do vody.